Ipart (TKDK) projesi

Etlik piliç yetiştiriciliğine ilk adımın cevapları,
İçinin bizi, dışının sizi yaktığı bölüm
Kullanıcı avatarı
Kullanıcı Seviye 2
Kullanıcı Seviye 2
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013 22:12
Hakan Bey,
Öncelikle böyle bir site kurduğunuz ve bilgi paylaşımına vesile olduğunuz için teşekkürler.
Siteyi kısa zaman önce keşfettim :) Bizim için çok değerli olan bilgilerin paylaşımı ve birikimi olan kişilerin yazılarını takip ederek, yapacağımız projelere yön vermek istiyorum.
Kısaca projemize gelince, 2013 yılı başında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu,daha önce doğu illerinde olan çağrı dönemlerine Ankara da dahil 22 ili daha katarak;9.çağrıya çıktılar.Yüksek maliyetli olan broiler kümes yapımında önümüze bir fırsat geldi.şu an 9.çağrı bitti.biz 10.çağrıya hazırlanıyoruz.Bu hazırlık sürecinde o kadar çok sorunla boğuşuyoruz ki..ana başlıklar halinde yazmamız gerekirse..
1-uygun arazi
2-ruhsat şartları
3- kurum şartları
4-finansman zorluğu
5-inşaat şekli (duvar yapısı,çatı vs..)
6-makine ekipman seçimi....vs..
bunları çoğaltmak mümkün.her konuda karşımıza olmadık sıkıntılar çıkıyor.Bu aşamada forumda incelediğim kadarı ile uygun kümes boyutlarını 14*120 olarak vermişsiniz.ama yer buna müsade etmiyor.zaten belediye %20 den fazla vermiyor.biz 95*16 2 adet,120*16 4 adet proje çizdiriyoruz.bunun sebebi yer ve kısmen kurumun isteği.bu konuda görüşlerinizi bekliyorum..
Kullanıcı avatarı
Kullanıcı Seviye 6
Kullanıcı Seviye 6
MesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2013 22:39
mesut006 yazdı:Hakan Bey,
Öncelikle böyle bir site kurduğunuz ve bilgi paylaşımına vesile olduğunuz için teşekkürler.
Siteyi kısa zaman önce keşfettim :) Bizim için çok değerli olan bilgilerin paylaşımı ve birikimi olan kişilerin yazılarını takip ederek, yapacağımız projelere yön vermek istiyorum.
Kısaca projemize gelince, 2013 yılı başında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumu,daha önce doğu illerinde olan çağrı dönemlerine Ankara da dahil 22 ili daha katarak;9.çağrıya çıktılar.Yüksek maliyetli olan broiler kümes yapımında önümüze bir fırsat geldi.şu an 9.çağrı bitti.biz 10.çağrıya hazırlanıyoruz.Bu hazırlık sürecinde o kadar çok sorunla boğuşuyoruz ki..ana başlıklar halinde yazmamız gerekirse..
1-uygun arazi
2-ruhsat şartları
3- kurum şartları
4-finansman zorluğu
5-inşaat şekli (duvar yapısı,çatı vs..)
6-makine ekipman seçimi....vs..
bunları çoğaltmak mümkün.her konuda karşımıza olmadık sıkıntılar çıkıyor.Bu aşamada forumda incelediğim kadarı ile uygun kümes boyutlarını 14*120 olarak vermişsiniz.ama yer buna müsade etmiyor.zaten belediye %20 den fazla vermiyor.biz 95*16 2 adet,120*16 4 adet proje çizdiriyoruz.bunun sebebi yer ve kısmen kurumun isteği.bu konuda görüşlerinizi bekliyorum..

sakıncası yoksa hangi iller kapsamda yazarmısınız. neler isteniyor.
Kullanıcı avatarı
Kullanıcı Seviye 2
Kullanıcı Seviye 2
MesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 19:59
aşağıdaki sitede tüm bilgiler ver.kolay gelsin.
http://www.tkdk.gov.tr/

Kullanıcı Seviye 1
Kullanıcı Seviye 1
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2013 19:25
Önceki çağrılarada projesi onaylanmış bir danışman firma olarak;
IPARD Destekleri ve Projelendirmesine dair hertürlü sorunuza yanıt alabilirsiniz...
Saygılarımla...

e Proje Danışmanlık

projeofisi@hotmail.com
ipard.uzmani@facebook.com

Kullanıcı Seviye 6
Kullanıcı Seviye 6
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2013 18:14
merhaba ipart uzmani
hangi bölgedesiniz birde danismanlik ücreti ne kadar?
selamlar........

Kullanıcı Seviye 1
Kullanıcı Seviye 1
MesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2013 09:20
Merhabalar.

IPARD 9.cagri kapsaminda "Et ureten isletmeler yatirim "basligi altinda "kanatli (broyler) yetistiriciligi" projemi kendim hazirladim ve MANISA Il KOORDINATORLUGUNE sundum. Projem basarili bulundu ve 9.cagri 2.grup hibe kazananlar listesinde yayinlanarak desteklenmeye hak kazandi. Surecle ilgili sorulariniz olursa yardimci olmaya calisirim.

Belirtmek isterim ki; TKDK tum yatirimcilar icin bir sanstir ve ozveriyle, sabirla ve bitmeyen bir heyecanla calisan uzman kadrolariyla bizlerin yanindadirlar. Kendilerine tekrar tekrar tesekkur ediyorum.

Ferhat BOZKAYA
ziraat yuk.muh.

Kullanıcı Seviye 1
Kullanıcı Seviye 1
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2013 23:55
Fethat bozkaya

0532. 286 44 37

Dön Nasıl Yapılır? Nasıl Başlanır?